Start
Pin It

W dniu 11 maja 2018 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Jedlińsku odbyły się XLI rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tak jak w poprzednich etapach eliminacje te zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Do rywalizacji stanęło 19 szkół wyłonionych w eliminacjach z dawnego województwa radomskiego.
Każdą szkołę reprezentowało 4 uczniów, ze szkół, które zajęły I miejsce w eliminacjach powiatowych. Powiat radomski reprezentowali uczniowie z Szkoły Podstawowej w Lesiowie w składzie: Julita Grabowska, Wiktoria Tomalska, Krzysztof Badełek, Jakub Brudnias. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Lesiowie od pierwszych minut turnieju radzili sobie bardzo dobrze  uzyskując jedne z lepszych wyników tego turnieju, co w ostatecznej klasyfikacji dało drużynie I miejsce w XLI Eliminacjach Rejonowych Turnieju oraz awans do Finału Mazowsza OT BRD w Warszawie. Julita Grabowska z naszej szkoły okazała się najlepszą zawodniczką całego turnieju i zajęła indywidualnie I miejsce.