Start
Pin It

W dniach 5-8 czerwca 2018 roku w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach odbył się XLI Finał Krajowy (Mistrzostwa Polski) Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julita Grabowska, Wiktoria Tomalska, Krzysztof Badełek i Jakub Brudnias reprezentowała województwo mazowieckie, powiat radomski oraz gminę Jastrzębia.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lesiowie została ostatecznie sklasyfikowana na 12 miejscu w Polsce. Był to nasz pierwszy udział w Finale Krajowym i uważamy to osiągnięcie za wielki sukces. Mistrzostwa Polski w BRD pokazały jak duży jest poziom tej imprezy, a organizacja jej przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

W finale centralnym uczestniczyło 17 drużyn ze szkól podstawowych i 17 drużyn ze szkół gimnazjalnych z 16 województw + gospodarz. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, jeździli na rowerach po miasteczku ruchu drogowego oraz rowerowym torze przeszkód, udzielali także pierwszej pomocy przed medycznej.
Wyniki turnieju z zaznaczonymi drużynami reprezentującymi Mazowsze.
finalkraj
finagim
Wyniki szczegółowe finału: kliknij tutaj.
Finał krajowy jest ostatnim etapem i zwieńczeniem efektów całorocznej pracy uczniów jak i opiekunów z terenu całego kraju. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum mogą już spokojnie myśleć o zasłużonych wakacjach.
Chcemy na zakończenie naszej przygody w tym roku serdecznie podziękować przede wszystkim Pani Dyrektor Dorocie Swend i Pani Wójt Gminy Jastrzębia Elżbiecie Zasadzie za okazane nam wsparcie i pomoc. Nasz sukces to również i Wasz sukces. Dziękujemy!!!
Opiekun Koła BRD: Roman Kozyra

Pin It
logbrd

Kalendarz wydarzeń szkolnych

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
logbrd
logbrd
logbrd
logbrd
owoceiwarzywa
mleko z k logo
Odwiedziło nas...


chwilowki online