Start
Pin It

Centrum Nauki Leonardo da Vinci to interaktywne wystawy zgodne z zainteresowaniami Leonarda Da Vinci, człowieka renesansu, więc na wystawie zetknęliśmy się m.in. ze sztuką, anatomią, budownictwem, matematyką. 

Na parterze wystawa “Człowiek – niezwykła maszyna”, umieszczono eksponaty związane z budową i funkcjami życiowymi organizmu ludzkiego: zobaczyliśmy, dotknęliśmy, a nawet poczuliśmy na własnej skórze: jak to jest poruszać się i pokonywać przeszkody , na wózku inwalidzkim, jak dobrą mamy pamięć, jak działa przewód pokarmowy, ile wody jest w naszym organizmie, jaką mamy pojemność płuc, którędy przebiegają nasze żyły oraz jak działa serce

Natomiast na pierwszym piętrze wystawa pt. “Człowiek-trybik w machinie przyrody” przedstawiała zagadnienia ekologiczno – przyrodnicze. 14 stanowisk nawiązujących do tematów ochrony naszej planety: atmosfery, zasobów wodnych i różnorodności biologicznej. Ponadto można zobaczyć jak prawidłowo funkcjonują ekosystemy i jak racjonalnie gospodarować odpadami.

Tuż obok Centrum Nauki Leonarda Da Vinci znajduje się Dwór Starostów Chęcińskich z XVII w . Budynek jest wyremontowany i przygotowany na zwiedzających ale głównie służy w celach konfernecyjno-szkoleniowych. Na zewnątrz budynku podziwiać można ogród włoski oraz imponującą Bramę Jana III Sobieskiego wybudowaną na jego cześć, przy której odpoczywaliśmy.

Pin It

logbrd
logbrd

Kalendarz wydarzeń szkolnych

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
owoceiwarzywa
mleko z k logo

Licznik

Odwiedziło nas...