Start
Pin It

 

Od dawna wiadomo, że samodzielne czytanie jest ważne, ponieważ pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, poprawia koncentrację, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Zdaniem Wisławy Szymborskiej – polskiej poetki: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Dzisiaj nauczycielki uczące języka polskiego, angielskiego i niemieckiego przygotowały Dzień Głośnego Czytania. Piętnaścioro uczniów z klas od III -VIII, w ilości większej niż rok temu, zgłosiło się do wspólnego czytania wierszy polskich poetów, a także obcojęzycznych wyliczanek, rymowanek oraz łamańców językowych.

Z poezji polskiej usłyszeliśmy m.in. „Lokomotywę”, „O Grzesiu kłamczuchu”, „Okulary”, „Słonia Trąbalskiego” czy wiersz „O panu Tralalińskim” Juliana Tuwima, ponadto „Wróżkę”, „Księżycowy wiersz” i „Dziwadło” Natalii Usenko oraz „Zamiary Stasia” Marii Konopnickiej”. Wszyscy zgromadzeni na widowni chętnie i z zainteresowaniem słuchali prezentowanych utworów, a po każdym występie bili gromkie brawa.

 

 

 

 

Pin It

logbrd
logbrd

Kalendarz wydarzeń szkolnych

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
owoceiwarzywa
mleko z k logo

Licznik

Odwiedziło nas...