Start
Pin It

            Od 1 lutego do 7 marca 2024r. w Szkole Podstawowej im. por. Jana Skrzyszewskiego w Lesiowie przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu realizowany był w klasie VII program profilaktyki palenia tytoniu: Znajdź właściwe rozwiązanie. Jego nadrzędnym celem było zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych. Koordynatorem programu w SP w Lesiowie była Małgorzata Lidak.

          Praca przebiegała w formie pięciu warsztatów o następującej tematyce:

  1. Poznajmy się bliżej.
  2. Laboratorium ciała.
  3. Naucz się mówić „nie”.
  4. Znajdź właściwe rozwiązanie.
  5. Uwierz w siebie.

            Celem tych zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego oraz kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat szkodliwości nikotyny zawartej w papierosach, poznali skutki, jakie pociąga za sobą palenie papierosów, a także dowiedzieli się, że palenie bierne (wdychanie dymu tytoniowego) jest również szkodliwe jak palenie papierosa osobiście. Podczas zajęć poznali budowę układu oddechowego, układu krążenia oraz poszczególne narządy, które najbardziej narażone są na dym tytoniowy i substancje smoliste w nim zawarte. Dowiedzieli się także, w jaki sposób można zwiększyć wydolność układu oddechowego.

          Na zakończenie uczniowie wykonali plakaty antytytoniowe informujące o szkodliwości dymu nikotynowego oraz promujące zdrowy styl życia.

Pin It

logbrd
logbrd

Kalendarz wydarzeń szkolnych

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
owoceiwarzywa
mleko z k logo

Licznik

Odwiedziło nas...